Darmowe szkolenia zawodowe dla mieszkańców Podkarpacia
Źródło: pixabay.com

Prawie 22 tys. mieszkańców Podkarpacia ma szanse na darmowe szkolenia. Pieniądze na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-20.

Do tej pory z pozaszkolnych form kształcenia skorzystało ponad 9,5 tys. osób, z tego 7 tys. uzyskało certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Weryfikacja wiedzy mobilizuje kursantów do pilnego udziału w zajęciach - uważa organizująca szkolenie prezes Podkarpackiego Ośrodka Doradczo-Szkoleniowego Bożena Basaj.

Największym powodzeniem cieszą się kursy typowo zawodowe m. in. na prawo jazdy kategorii C lub C+E, na operatorów maszyn budowlanych, szkolenia spawalnicze czy na instalatorów systemów energii odnawialnej.

Wśród uczestników dodatkowe punkty podczas rekrutacji mają osoby z niskim wykształceniem i w wieku powyżej 50 lat. Ale skorzystać mogą wszyscy chętni, zarówno pracujący, jak i bezrobotni.

Nabory trwają, a na sfinansowanie pozaszkolnych form kształcenia przeznaczono w sumie 70 mln zł.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...
 • 16 Gru, 2020
  Budowa gazociągów
  Budowa gazociągów
  Prawie 160 km długości mają łącznie dwa wielkie gazociągi powstające na Podkarpaciu. To element europejskiego systemu, który ma nam zapewnić...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj