124 tys. złotych dla studentów i pracowników PWSZ w Krośnie
Fot. PWSZ im. S. Pigonia w Krośnie

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie już po raz drugi wręczono stypendia z Funduszu stypendialnego im. Stanisława Pigonia. Na finansowe wsparcie mogli liczyć i pracownicy uczelni i jej studenci.

Fundusz stypendialny im. Stanisława Pigonia został utworzony decyzją Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie w 2016 r.

Po raz pierwszy stypendia z Funduszu przyznano w roku akademickim 2017/2018. Wówczas wsparcie otrzymało 10 uzdolnionych studentów i 11 aktywnych naukowo pracowników uczelni o łącznej kwocie 72 000 zł.

W tym roku akademickim o stypendium z Funduszu starało się 56 osób. Komisja stypendialna rekomendowała przyznanie stypendium 9 pracownikom akademickim i 36 studentom. Łączna kwota przeznaczona na stypendium w roku akademickim 2018/2019 wyniosła 124 000 zł.

Wśród pozytywnie ocenionych wniosków pracowników znalazły się propozycje realizacji prac badawczych, publikacje wyników badań oraz projekt przygotowania stanowiska laboratoryjnego. Wśród studentów dominowały wnioski dokumentujące osiągnięcia naukowe, sportowe oraz wyniki aktywności społecznej. Nie zabrakło także projektów z zakresu działalności artystycznej i społecznej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Od maja ekologiczne, miejskie autobusy z Krosna mogłyby w weekendy jeździć do uzdrowisk Iwonicz i Rymanów. Taką propozycję składają władze...
 • 30 Sty, 2021
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Śnieg, mróz, porywisty wiatr i koronawirus nie przeszkodziły krośnieńskiemu policjantowi w organizacji IV edycji „Biegu na zamek”. Z uwagi na...
 • 29 Sty, 2021
  Większe wynagrodzenie dla rodzin zastępczych
  Większe wynagrodzenie dla rodzin zastępczych
  Rada Powiatu Krośnieńskiego jednogłośnie postanowiła podnieść wynagrodzenia dla zawodowych rodzin zastępczych. W tym powiecie jest ich 12 w tym 2...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj