Celnicy z Korczowej i Przemyśla z zarzutami korupcyjnymi
Fot. www.cba.gov.pl

Do 15 lat więzienia grozi czternastu celnikom z Podkarpacia za korupcje i poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Chodzi o ośmiu byłych funkcjonariuszy z Korczowej i sześciu obecnie zatrudnionych w Przemyślu, zatrzymanych przez agentów CBA z Rzeszowa.

Prokuratorzy Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie ustalili, że podejrzani w zamian za łapówki potwierdzali rzekomy wywóz towarów poza obszar Unii Europejskiej. Jednorazowo mieli brać od obywateli Ukrainy za taką nielegalną przysługę od około 330 do 4000 złotych. Kwoty te stanowiły 2 proc. wartości wpisanej na deklaracji Tax Free.  

Podejrzani działali w 2013 i 2014 roku, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Skutkiem był zwrot podatku VAT w kwocie 715 tysięcy złotych na rzecz jednej z podkarpackich firm.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, część z nich złożyła w sprawie wyjaśnienia. Śledztwo - zdaniem prokuratury - ma charakter rozwojowy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • metrios 26 Lis, 2018

    Pecunia non olet czyli pieniądze nie śmierdzą.

  • obserwator 22 Lis, 2018

    no i trzeba brać ich za d... bo się w głowach przewraca ile by nie zarobił jeden z drugim to zawsze mało

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj