Szansa na kolejne wsparcie seniorów
Fot. Archiwum

Szansa na uruchomienie na Podkarpaciu kolejnych domów dziennego pobytu dla osób starszych. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu ofert na dofinansowanie w ramach  rządowego programu "Senior Plus."

Wszystko w rękach samorządów, które mogą starać się o dotacje. To pieniądze na tworzenie zarówno nowych Domów Seniora jak i funkcjonowanie  już działających.

Podczas organizowanych tam zajęć osoby starsze korzystają z programów  rehabilitacyjnych, mogą realizować swoje pasje, a przede wszystkim spędzać czas w gronie rówieśników. 

Oferty o przyznanie dotacji  na tworzenie Domów Seniora należy  składać  w wersji elektronicznej do 4 stycznia, szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Od 2015 gdy  gdy ruszył program - wówczas jeszcze pod nazwą Senior Wigor na Podkarpaciu powstało 20 Domów i Klubów Seniora .

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...
 • 04 Sty, 2021
  Senior Plus w gminie Kańczuga
  Senior Plus w gminie Kańczuga
  W Lipniku w gminie Kańczuga rozpoczął dziś działalność Dzienny Dom Senior Plus. Placówka obejmie wsparciem 15 seniorów w wieku powyżej...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj