W Tarnobrzegu wywóz śmieci dwa razy droższy
Fot. Wanda Piasek

Stuprocentowa podwyżka za odbiór śmieci w Tarnobrzegu stała się faktem. Na nadzwyczajnej sesji radni tego miasta przegłosowali nowe stawki, które wzrosną z 9 zł do 18 zł od osoby za odpady segregowane i z 13 zł do 26 zł za mieszane.

Przeciwko przyjęciu najwyższej w historii miasta podwyżki głosował tylko jeden radny. Waldemar Szwedo nie chciał jednak komentować swojej decyzji. Z kolei dwoje radnych wstrzymało się od głosu, a pozostali nowe opłaty zaakceptowali bez żadnej dyskusji.

Prezydent miasta potwierdził, że ze względu na tak drastyczne dla mieszkańców konsekwencje finansowe, spodziewał się ze strony radnych debaty i pytań, ale ich brak przyjął jako zrozumienie trudnej sprawy.

Dariusz Bożek przyznał też, że ekspresowe przyjęcie tej uchwały było zwykłą formalnością. Jako główną przyczynę radykalnego wzrostu stawek śmieciowych, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej miejscowego magistratu Piotr Pawlik podał 600-procentową podwyżkę tak zwanych opłat środowiskowych.

O sto procent drożej za odbiór odpadów mieszkańcy Tarnobrzega będą płacić już od stycznia przyszłego roku. Będzie to jedna z najwyższych stawek w Polsce.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj