Posprzątali Wisłę
Fot. Wanda Piasek

Ponad 500 worków śmieci, nie licząc złomu i odpadów wielkogabarytowych zebrano podczas sobotniej akcji sprzątania Wisły na odcinku od Baranowa Sandomierskiego do Sandomierza. Pracowało tam około 200 osób i 25 jednostek pływających. Akcja sprzątania rzeki odbyła się w ramach obchodzonego Roku Wisły.

Oczyszczanie w Tarnobrzegu prowadzone było od przeprawy promowej do mostu w Nagnajowie i w przeciwnym kierunku do osiedla Zakrzów. Terenem wzdłuż tego odcinka zajmowali się przedstawiciele samorządu miasta, stowarzyszeń wodniackich, klubu sportowego, strażacy ochotnicy oraz indywidualni mieszkańcy.

Z kolei od strony Sandomierza śmieci z rzeki zbierali członkowie tarnobrzeskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego, a od strony Baranowa Sandomierskiego strażacy z tamtejszego OSP i przedstawiciele Starostwa Powiatowego.

Akcja obejmowała usuwanie różnego rodzaju odpadów bezpośrednio z wody i tuż przy brzegach rzeki, z której wyciągano m.in. zniszczone wersalki, krzesła, lodówki i monitory, a nawet drzwi i ramy okienne. Najwięcej jednak było szklanych i plastikowych butelek.

Wielkie porządki pod hasłem "Sprzątanie wideł Wisły i Sanu" odbyły się także w powiatach stalowowolskim i sandomierskim.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj