Dziś inauguracja największej szopki w Rzeszowie
Fot. Marcin Kalita

Największa ruchoma szopka bożonarodzeniowa w Rzeszowie, która od lat powstaje w kościele ojców Bernardynów, jest już gotowa.

Zdobią ją m.in. ruchome figurki z Włoch, góralska wioska prosto z Zakopanego czy podświetlane fontanny. Centralną sceną szopki jest betlejemska grota z Maryją i Józefem pochylonymi nad Dzieciątkiem Jezus.

Ojciec Rafał Klimas, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, przekonuje, że szopka to nie tylko tradycja. - To miejsce, gdzie można się zatrzymać i pomyśleć nad tym, co dla nas ważne - dodaje.

Prace nad jej przygotowaniem trwały ponad trzy tygodnie. Pomysłodawcą scenografii betlejemskiej jest brat Wawrzyniec Smyrdek. Pomagało mu kilku wolontariuszy.

Uroczysta inauguracja tegorocznej szopki odbędzie się przed Pasterką, kiedy figurka Dzieciątka Jezus uroczyście zostanie wniesiona do kościoła i umieszczona w żłóbku. Szopkę można oglądać do 2 lutego włącznie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj