Pierwsi w tym roku imigranci i przemytnicy zatrzymani
Fot. http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Bieszczadzka Straż Graniczna zatrzymała w okolicach Krościenka pięcioosobową grupę imigrantów z Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Polski z Ukrainą. To trzej mężczyźni i dwie kobiety w wieku od 19 do 33 lat.

Najpierw samolotem dostali się na Ukrainę, później samochodem i pieszo w rejon granicy z Polską. Ich celem miała być Wielka Brytania. Za przerzut z Ukrainy do krajów UE każdy z cudzoziemców zapłacił po 1200 euro.

Inny patrol Straży Granicznej zatrzymał przemytników. Stało się to podczas kontroli samochodu BMW na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Podróżowało nim dwóch obywateli Iraku w wieku 19 i 20 lat, którzy legalnie przebywali na terenie UE.

Imigranci usłyszeli zarzuty i zostali przekazani na Ukrainę. Przez następne 3 lata nie będą mogli wjechać do krajów strefy Schengen.

Zarzuty postawiono także organizatorom przemytu. Jeden z mężczyzn dobrowolnie poddał się 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 3 lata. W sprawie drugiego, decyzję podejmie sąd.

To pierwsze takie zatrzymanie w tym roku. W ubiegłym roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali 148 nielegalnych imigrantów.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 20 Sty, 2021
  Strażnicy graniczni na misjach poza krajem
  Strażnicy graniczni na misjach poza krajem
  Włochy, Bułgaria, Grecja – między innymi w tych krajach służyli w 2020 r. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Mundurowi z...
 • 12 Sty, 2021
  Nielegalny transport papierosów w Korczowej
  Nielegalny transport papierosów w Korczowej
  Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Straży Granicznej, udaremnili przemyt ponad 1,6 tys. paczek papierosów. W wykryciu ładunku pomógł pies...
 • 30 Gru, 2020
  Nowy sprzęt dla Straży Granicznej
  Nowy sprzęt dla Straży Granicznej
  Nowy sprzęt dla funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. To 26 pojazdów - motocykli oraz terenowych jeepów. Taki sprzęt bardzo się...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj