T. Pamuła o zmianach w dopłatach dla rolników
fot. M.Maśniak

Rozporządzenie dotyczące odsunięcia niektórych terenów z dopłat z tytułu ONW - czyli niekorzystnych warunków gospodarowania nie jest jeszcze podpisane, ale ustawodawca przewidział dla rolników z tych terenów rekompensaty. Ich wysokość wysokości 80% w 2019 roku i 25 euro za hektar w 2020 roku powiedziała Teresa Pamuła dyr. POR ARIMR w Rzeszowie.

Pieniądze z programu ONW zasilą rolników na innych terenach w województwie które zostały zakwalifikowane jako trudne dodała dyrektorka ARiMR.

W 2019 roku rolników czeka sporo zmian w różnych płatnościach rolniczych. Między innymi w ramach programu związanego z modernizacją będzie można uzyskać 100 tys. zł na inwestycje związane z nawodnieniem.

W tym roku mają wzrosnąć do 150 tys. zł premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Pojawią się tez zmiany dotyczące programu restrukturyzacji małych gospodarstw, nie będzie już wymogu by wnioskodawca był ubezpieczony w KRUS. Wzrasta też do 150 tys. zł premia dla młodych rolników

Końcem stycznia rusza też nabór wniosków na małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny. Nasz gość zachęca do zaglądania na strony internetowe ARiMR, gdzie na bieżąco można uzyskać informacje o realizowanych programach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj