Napadli na bank, dziś usłyszą wyrok
fot. archiwum

Sąd rejonowy w Krośnie ma dzisiaj w południe ogłosić wyrok w procesie o napad na bank.

Na ławie oskarżonych zasiadało dwóch mężczyzn - 20-letni Maciej Z. i 34-letni Maciej G. którzy napadli na placówkę bankową w Wojaszówce, w powiecie krośnieńskim.

Oskarżeni wyrazili skruchę i poprosili o łagodny wymiar kary.

Do napadu doszło 22 grudnia 2017 r. Zamaskowany mężczyzna wszedł do punktu kasowego banku i zażądał pieniędzy. W ręce miał przedmiot wyglądający na pistolet. Kasjerka wydała mu około 10 tys. zł. i mężczyzna wyskoczył przez okno na zapleczu. Na zewnątrz czekał na niego w samochodzie kolega.

Prokuratura twierdzi, że napad był wspólnym działaniem mężczyzn w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Chcieli skradzionymi pieniędzmi spłacić długi, które obaj mieli.

W ocenie prokuratora to starszy z oskarżonych był inicjatorem akcji. Maciej G.był wcześniej karany za kradzież z włamaniem. Maciej Z. do tej pory nie miał konfliktów z prawem, wiódł normalne życie, jako 18-latek założył swoją firmę.

Prokurator zażądał 5 lat pozbawienia wolności dla Macieja G. oraz 4,5 roku dla Macieja Z. Obaj mają też naprawić wyrządzoną szkodę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 27 Sty, 2021
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  "Chcemy góry a nie dziury", "Chcemy myślenia a nie kamienia", "Lepsza wieża widokowa niż kopalnia odkrywkowa" - takie okrzyki wznosili...
 • 22 Sty, 2021
  Staw w Ustrobnej – rewitalizacja
  Staw w Ustrobnej – rewitalizacja
  XIX-wieczny staw dworski w Ustrobnej, odzyskał dawny wygląd. Dzięki projektowi „Przywrócenie i ochrona naturalnych środowisk przyrodniczych w Ustrobnej”, do stawu...
 • 07 Sty, 2021
  Wypadek busa
  Wypadek busa
  Policja wyjaśnia okoliczności wczorajszego wypadku busa w Iwli w powiecie krośnieńskim, w którym rannych zostało 5 osób. Według wstępnych ustaleń...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj