Spotkanie opłatkowe działaczy PiS
fot. Roman Adamski

Kilkuset regionalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyło w spotkaniu opłatkowym w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Spotkanie połączono z konferencją na 100-lecie Sejmu Ustawodawczego i 20-lecie reformy samorządowej.

Marszałek Sejmu, Marek Kuchciński zwrócił uwagę na jeszcze jedną rocznicę. Powiedział, że w ciągu 30 lat od wyborów z czwartego czerwca 1989 roku "zmienili się wszyscy nasi lądowi sąsiedzi oraz że rozwijamy się gospodarczo w tempie dwa, trzy raz szybszym niż najbardziej rozwinięte państwa strefy euro".

Marszałek podkreślił też znaczenie inwestycji rządowych. Wymienił infrastrukturę, repolonizację banków oraz politykę prorodzinną. Jego zdaniem - daje to powody do optymistycznego spojrzenia w przyszłość..

Kuchciński dodał, że coraz więcej polskich produktów jest sprzedawanych za naszymi granicami. Stwierdził, że 30 lat po '89-tym roku pokoleniom młodych Polaków żyje się dziś lepiej niż pokoleniu ich rodziców.

Polityk przypomniał, że rok 2019 jest rokiem podwójnych wyborów. W tym kontekście zaapelował, by tworzyć przyszłość wspólnie, bo - jak się wyraził - "Polska jest jedna".

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj