Trzy pokolenia - wystawa prac Marii Piśko i Heleny Płoszaj-Wodnickiej
fot. M.K. Wasilczyk

Maria Piśko

Artysta ceramik.

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosław i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Od 2013r.emerytowana nauczycielka ZSP w Jarosławiu. Była nauczycielem m.in. ceramiki, technik graficznych i podstaw projektowania w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Recenzentka programu do ceramiki z ramienia Centrum Edukacji Artystycznej. Honorowy Członek ZCP. Uczestniczyłą w plenerach i wystawach zbiorowych min. w Nowym Wiśniczu, Zdunach Cieszynie oraz kilkakrotnie w Rudniku n/Sanem i Jarosławiu. Od kilku lat bierze udział we wspólnych wystawach z Grupą Twórczą 3 POKOLENIA WODNICCY.Prowadzi warsztaty artystyczne z ceramiki i filcowania. W 2013 otrzymała odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Helena Płoszaj-Wodnicka

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Ukończyła studia artystyczne w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby i Grafiki, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki w 1971 r.

Była nauczycielem w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz na Wydziale Plastyki Studium Nauczycielskiego w Przemyślu. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, a jej ulubiona technika jest pastel. Brała udział w trzynastu wystawach indywidualnych i w blisko 100 wystawach zbiorowych, na których uzyskała 18 nagród i wyróżnień, oraz nagrodę Prezydenta Miasta Przemyśla.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Czytany 1351 razy

1 komentarz

  • Maria Piśko 25 Sty, 2019

    Dziękujemy za możliwość zaprezentowania naszej twórczości w Radiowej Galerii pod Zegarem i na antenie PR Rzeszów. Pani Redaktor Alina Pochwat- Cichy wspaniale poprowadziła naszą prezentację... Mamy niedosyt, ile jeszcze innych ciekawych wątków można by było rozwinąć. Zapraszamy do naszych internetowych publikacji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj