Po raz czwarty w Rzeszowie odbędzie się Noc Konfesjonałów. Ta ogólnopolska akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wiernych. Jest propozycją przedświątecznej spowiedzi dla ludzi zabieganych, pracujących do późna, lub przyjeżdżających na święta do Rzeszowa, a także zagubionych i często zaniedbujących udział w sakramentach.

Przez całą noc będzie można się wyspowiadać w trzech świątyniach - w rzeszowskiej Farze, kościele akademickim przy Rejtana, oraz Podwyższenia Krzyża Św. przy Krakowskiej. Od godziny 21.00 dziś do 6 rano jutro do dyspozycji wiernych będzie 60 kapłanów.

Do Nocy Konfesjonałów na Podkarpaciu dołączyły też Lubaczów i Stalowa Wola. W lubaczowskim kościele Św. Stanisława Bpa, przy ul. Kościuszki spowiedź rozpocznie się o północy i potrwa do 8.00 rano. Z kolei w kościele Opatrzności Bożej, ul. Poniatowskiego w Stalowej Woli będzie można się wyspowiadać w godzinach od 19.30 do północy.

Noc Konfesjonałów to akcja religijno-społeczna, ponieważ księża - spowiednicy biorą w niej udział dobrowolnie. W Polsce odbywa się po raz ósmy, w tym roku obejmie 176 kościołów.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj