W. Polek o dotacjach dla rolników
fot. mm

Od dziś biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują oświadczenia, zastępujące wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2019.

Taki dokument mogą składać rolnicy, którzy ubiegają się o te same płatności, co w ubiegłym roku, a w ich gospodarstwach nie zaszły żadne zmiany. Dotyczy to posiadaczy gospodarstw o powierzchni do 10 hektarów - poinformował na naszej antenie Wiesław Polek z podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie.

Nasz gość przypomniał również, że cały czas trwają nabory wniosków o dotacje w ramach różnych programów dla rolników. Np. do 25 lutego starać się o 100 tys. zł wsparcia na ochronę wód przed azotanami produkowanymi przez gospodarstwa prowadzące chów zwierząt.

W tym miesiącu rolnicy, w tym po raz pierwszy posiadacze bydła, mogą jeszcze złożyć wnioski o odzyskanie akcyzy za paliwo rolnicze. Płatność otrzymają w kwietniu. Druga transza składania wniosków o zwrot akcyzy odbędzie się w sierpniu, płatności będą realizowane w październiku.

Do końca miesiąca trwa też nabór wniosków na małe przetwórstwo rolne. Tu można ubiegać się o 500 tys. zł.

Na Podkarpaciu z różnych form wsparcia rolnictwa korzysta 114 tys. producentów rolnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj