Tarnobrzeskie "Alternatywy 4"
Fot. Wanda Piasek

Wszystko wskazuje na to, że od najbliższego tygodnia rozpocznie się zasiedlanie nowego bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Tarnobrzegu przy ul. Św. Barbary. Na swoje mieszkania czeka tam od sierpnia ubiegłego roku ponad 50 rodzin.

Przyszli lokatorzy stali się zakładnikami sporu pomiędzy wykonawcą a inwestorem. Wykonawca konsekwentnie odmawia wydania dokumentacji budowlanej, która jest niezbędna do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, żądając ostatniej transzy płatności. Konflikt dotyczy wysokości żądanej kwoty.

Tymczasem TBS powołuje się na kary umowne z tytułu opóźnień zakończenia inwestycji, ale też wyraża obawę czy pieniądze trafią do mniejszych podwykonawców, którymi są firmy z okolic Tarnobrzega.

Mimo braku rozstrzygnięcia sporu, wspierany przez miasto inwestor sam odtworzył potrzebne dokumenty z historii budowy bloku. Wraz z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu TBS złożył je w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

Kierujący tą instytucją Józef Brudz poinformował, że w najbliższy piątek zamierza wydać pozytywną dla inwestora decyzję w tej sprawie.

Poproszony o komentarz przedstawiciel wykonawcy powiedział, że nie chciałby prezentować stanowiska firmy przed umówionym na jutro spotkaniem z władzami Tarnobrzega oraz miejscowym TBS.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj