W Rudnej Małej nie chcą do Głogowa
fot. Dariusz Kapała

Uczestnicy konsultacji społecznych w Rudnej Małej nie chcą przyłączenia ich miejscowości do Głogowa Małopolskiego. Za takim pomysłem opowiedziały się 2 osoby, przeciwko 150.

Oprócz Rudnej Małej władze Głogowa planują włączyć do miasta  Rogoźnicę, Wolę Cichą, Zabajkę oraz Lipie. Argumentują, że miejscowości te utraciły już swój wiejski charakter i są tam tereny mieszkaniowe oraz przemysłowe. 

Na zebraniu wiejskim w Rudnej Małej mieszkańcy krytykowali pomysł przyłączenia do Głogowa. Uważają, że ich wiosce z kilkuset letnią tradycją nic to nie da. Zwracali uwagę m.in., że za mało jest chodników, które poprawiłyby bezpieczeństwo pieszych.

Władze Głogowa oferują przyłączanym miejscowościom np. budżet obywatelski w wysokości 100 tysięcy złotych na osiedle oraz więcej połączeń autobusowych z miastem. Liczą też na większe fundusze unijne po zmianie granic administracyjnych. 

Po zakończeniu konsultacji społecznych swoją opinię wyda wojewoda. Ostateczna decyzja należy do rządu.

Konsultacje społeczne w miejscowości Lipie, które tak jak w Rudnej Małej miały odbyć się w niedzielę,  zostały na prośbę mieszkańców przesunięte na inny termin.  Głogów Małopolski zamieszkuje obecnie prawie siedem tysięcy mieszkańców. W przypadku, gdy decyzja władz gminy zostanie zaakceptowana i miasto powiększy obszar, liczba mieszkańców  wzrośnie do prawie dwunastu tysięcy.  

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 23 Sty, 2021
  Fotoradary w Rzeszowie
  Fotoradary w Rzeszowie
  Na Rzeszowskich skrzyżowaniach pojawią się fotoradary. Stolica Podkarpacia znalazła się na liście 18 polskich miast w których na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach pojawiąsię fotoradary....
 • 23 Sty, 2021
  Awaria samochodu dostawczego na A4
  Awaria samochodu dostawczego na A4
  Utrudnienia dla kierowców mogą występować na autostradzie A4 w rejonie Rudnej Małej. Na drodze w kierunku Korczowej przed niespełna godziną...
 • 19 Sty, 2021
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Fotografie, sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażenie restauracji, warsztatu krawieckiego, a także zaimprowizowany piknik w plenerze. To niektóre elementy wystawy „Dojrzałość” prezentowanej...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj