Zwyciężczyni "The Voice Kids" u prezydenta Rzeszowa
Fot. Marcin Kalita

Zwyciężczyni drugiej edycji programu "The Voice Kids", Ania Dąbrowska z Wesołej koło Dynowa spotkała się dziś z prezydentem Rzeszowa, Tadeuszem Ferencem. Towarzyszył jej tata i Anna Czenczek z Centrum Sztuki Wokalnej z Rzeszowa, w którym Ania pobiera lekcje śpiewu.

Czternastolatka mówiła prezydentowi, że udział w muzycznym show był dla niej spełnieniem marzeń. - To najpiękniejsza przygoda mojego życia. W Centrum Sztuki Wokalnej bardzo długo pracowałyśmy z panią Anią Czenczek, żebym mogła wziąć udział w tego typu produkcji. Udało się i bardzo się z tego powodu cieszę.

W pewnym momencie prezydent zapytał Anię czy mogłaby zaśpiewać dla niego piosenkę, dzięki której wygrała program. Ania zgodziła się i zaśpiewała kawałek piosenki "Małe skrzydła", który specjalnie dla niej napisała Cleo, jej trenerka.

Młoda wokalistka z Podkarpacia podbiła serca jury i widowni w całej Polsce. Ania Dąbrowska z Wesołej niedaleko Dynowa zwyciężyła w drugiej edycji "The Voice Kids" - programie Telewizji Polskiej dla młodych wokalistów. Zwyciężczyni jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Wesołej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Dynowie w klasie fortepianu. Śpiewu uczy się w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Na koncie ma wspólne występy m.in. z Anią Wyszkoni i Skaldami. Wzięła udział w nagraniu piosenki i teledysku Mieczysława Szcześniaka "Jest jeden świat". Trzykrotnie występowała podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Rzeszów Carpathia Festival".

Ania choruje na poważną chorobę genetyczną - mukowiscydozę. Mimo to, jest osobą bardzo aktywną. Jeździ na deskorolce i rowerze. W szkolnej drużynie piłki ręcznej gra w ataku. Za zwycięstwo w "The Vice Kids" oprócz statuetki otrzymała kontrakt z Universal Music na wydanie płyty oraz 50 tysięcy złotych.

W najbliższą niedzielę Ania będzie gościem naszej audycji "Zamkolandia". Zapraszamy przed odbiorniki już o godz. 11:00.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

1 komentarz

 • Observator 02 Mar, 2019

  Brawo dla pięknej, uzdolnionej i dzielnej Ani. Wielkie gratulacje dla Dyrektor CSzW Pani Ani Czenczek i oczywiście Rodziny. Miło i zaszczyt, że Pan Prezydent zorganizował takie spotkanie, bo to przecież znakomita promocja Rzeszowa i Podkarpacia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj