T. Poręba: "Sprawdzeni i doświadczeni" na listach PiS do PE
fot. Archiwum

Deklarację Europejską Prawa i Sprawiedliwości podpisali kandydaci tej partii w wyborach do parlamentu europejskiego. W podrzeszowskiej Jasionce zakończyła się konwencja wyborcza PiS. Dokument sygnowały osoby startujące z pierwszych miejsc we wszystkich 13 okręgach w kraju. Wśród nich znaleźli się tacy politycy jak Beata Szydło, Joachim Brudziński, Anna Zalewska, Witold Waszczykowski czy Anna Fotyga.

Podkarpacki eurodeputowany Tomasz Poręba, jednocześnie krajowy szef kampanii Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że w Deklaracji wskazano na najważniejsze problemy, którymi - wg partii rządzącej - powinna zająć się Unia Europejska. Wymienił m.in. interesy polskich przedsiębiorców, niestosowanie podwójnych standardów w procesie decyzyjnym, lepszy budżet dla Polski, sprawiedliwy fundusz spójności czy wzmocniona ochrona granic Unii.

Poręba zapowiedział, że w majowych wyborach wystartują ludzie "sprawdzeni i doświadczeni po to, żeby tam w Brukseli w kolejnych latach mocno zabiegać o polskie interesy, bo tam - jak się wyraził - nie ma sentymentów".

Tomasz Poręba otwiera podkarpacką listę kandydatów PiS w eurowyborach. Na drugim miejscu jest Bogdan Rzońca, na kolejnych m.in. - wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, poseł Krystyna Wróblewska, senator Janina Sagatowska czy poseł Kazimierz Gołojuch.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj