Gdzie i kiedy wiosna na rzeszowskich ulicach
Fot. Marcin Kalita

Do kalendarzowej wiosny pozostał zaledwie tydzień. Mimo kapryśnej ostatnio pogody, gdzieniegdzie można napotkać jej pierwsze oznaki, m.in. w okolicach rzeszowskiego ratusza. Zapytaliśmy kiedy kwiaty i krzewy przyozdobią miejskie klomby i ulice.

W całym tym roku rzeszowski magistrat planuje zasadzić w mieście 777 drzew liściastych, 132 iglastych i 700 krzewów. Między innymi przy rondach Tomasza Stańki i Meriana Coopera oraz przy alei Rejtana.

Poza tym w całym mieście pojawi się około 70 tys. sztuk kwiatów. Oprócz centrum przyozdobią one m.in. klomby przy rondzie Dmowskiego, ul. Grottgera i w parku miejskim przy ul. Dąbrowskiego .

Na wiosnę miejscy urzędnicy postanowili przyozdobić stolicę Podkarpacia w 30 tys. bratków i niezapominajek. Ich nasadzenie, w zależności od warunków pogodowych zaplanowano na koniec marca lub początek kwietnia.
Z kolei w lecie Rzeszów ozdobi ponad 30 tys. m.in. pelargonii, niecierpków, begonii i petunii. Na jesień zaplanowano posadzenie blisko 7 tys. chryzantem i cebulek tulipanów.

Za przybranie miasta w kwieciste ozdoby Rzeszów wyda w tym roku milion 100 tys. złotych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj