Anna Habało skazana na 6 lat. Afera podkarpacka - ciąg dalszy
fot. archiwum

6 lat więzienia, maksymalny 10 - letni zakaz pracy w zawodach prawniczych i kara grzywny. To wyrok wobec Anny Habało, byłej szefowej prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Wyrok zapadł dziś przed tarnowskim sądem rejonowym.

Jak tłumaczyła przewodnicząca składu - sędzia Małgorzata Adamczyk, sąd nie miał wątpliwości, że oskarżona dopuściła się zarzucanych czynów choć z modyfikacjami dotyczącymi stanu faktycznego i kwalifikacji prawnej.

Sąd odniósł się też do linii obrony Anny Habało. Była prokurator twierdziła, że oskarżenia to polityczna zemsta za śledztwa nadzorowane przez rzeszowską prokuraturę apelacyjną. - Rolą sądu nie jest ocena intencji oskarżyciela, ale ocena materiału dowodowego, który został zgromadzony w toku śledztwa i ten materiał w większości jest jednoznaczny i przekonujący - argumentowała sędzia Adamczyk.

W obszernym uzasadnieniu sąd szczegółowo odniósł się do każdego z 6 zarzutów. Sąd m.in. nie miał wątpliwości, że Anna Habało przyjęła korzyści majątkowe od Mariana D., przedsiębiorcy branży paliwowej z Leżajska.

Wyrok nie jest prawomocny. Mecenas Jan Kurowski, który reprezentował dziś obronę zapowiedział złożenie odwołania do Sądu Okręgowego w Tarnowie. Anny Habało dziś w sądzie nie było. Jak wyjaśnił mecenas Kurowski - z przyczyn zdrowotnych. W sądzie nie pojawił się też Janusz Kaczmarek, adwokat który podczas całego procesu bronił byłej szefowej rzeszowskiej prokuratury apelacyjnej.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

2 komentarzy

 • Ver 19 Mar, 2019

  Za takie postępowanie powinna być pozbawiona wszelkiego prawa wykonywania pracy w ramach wyuczonego zawodu. Niech pracuję np. Na linii produkcyjnej w fabryce. Fałsz obłuda zakłamanie hipokryzja total !!!

 • Walter 18 Mar, 2019

  Co zamalo chca wiecej. Dac jej 12 lat.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj