Od maja rzeszowianie zapłacą więcej za wywóz śmieci
Fot. Małgorzata Iwanicka

Mieszkańcy Rzeszowa, którzy segregują odpady zapłacą o 5 złotych więcej za ich wywóz w bloku i domu jednorodzinnym. Odbiór odpadów nieposegregowanych wzrasta o 8 złotych.

Nowe stawki na ostatniej marcowej sesji przyjęli radni. Będą one obowiązywały od 1 maja tego roku. Np. w domu jednorodzinnym za śmieci zbierane selektywnie jedna osoba zapłaci 20 złotych, bez selekcji - 30. W bloku koszt dla jednego mieszkańca to będzie 15 złotych, przy segregowanych odpadach i 23 niesegregowanych.

Wzrost cen jest podyktowany m.in. podniesieniem o ponad 100 procent cen za składowanie odpadów. Spalarnia w Rzeszowie również podwyższyła o kilkadziesiąt złotych cenę za tonę przyjmowanych śmieci. Ustawa nie pozwala samorządom dokładać do systemu gospodarowania odpadami, w całości muszą pokryć go mieszkańcy - tłumaczą miejscy urzędnicy.

Zdaniem radnych opozycji podwyżek cen za odbiór śmieci można było uniknąć, gdyby miasto zdecydowało się np. na udział w budowie spalarni odpadów PGE.

Spółka, która wygrała przetarg na odbiór i gospodarowanie odpadami w mieście to MPGiK. Firma wykona to zadanie za 40 mln złotych. W pierwszym przetargu zażądała około 49 mln zł, w drugim 47 mln zł. Miasto oba odrzuciło.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj