Kolejny transport rzeszowskiej fundacji z darami dla Gruzji
fot. Jolanta Danak

Fundacja Pro Spe z Rzeszowa wysłała po raz czwarty transport darów dla osób niepełnosprawnych w Gruzji. Ciężarówka zawiera ponad 25 ton różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego, środków dezynfekcyjnych i czystości.

M.in. wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne, laski i kule, a także specjalistyczny sprzęt medyczny trafi do podopiecznych ośrodka prowadzonego przez Ojców Kamilianów w Tbilisi. Część m.in. ssaki medyczne i aparat do tlenu stanowić będzie wyposażenie hospicjum, które wybudowali wolontariusze z Podkarpacia.

Transport w większości opłacili przedsiębiorcy z Podkarpackiego Klubu Biznesu, którzy podarowali 15 tys. złotych. Około 5 tys. przekazali indywidualni darczyńcy.

Istniejąca od trzech lat Fundacja Pro Spe wysłała do tej pory do Gruzji blisko 240 wózków inwalidzkich, ponad 70 łóżek medycznych i 525 podpórek rehabilitacyjnych i kilkanaście ton środków czystości.

Dary przekazują szpitale z całej Polski, osoby prywatne oraz współpracujące z Fundacją instytucje charytatywne z Niemiec, Holandii i Francji. Kolejny transport z darami wyjedzie z Rzeszowa do Gruzji jesienią.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj