Oświadczenie podkarpackiego kuratora oświaty
Fot. Archiwum

Na temat sytuacji w placówkach oświatowych regionu podczas rozpoczętego dzisiaj strajku nauczycieli wypowiedziała się Małgorzata Rauch, podkarpacki kurator oświaty. W przesłanym nam oświadczeniu czytamy: "Zdecydowana większość (64 procent) szkół i placówek w województwie podkarpackim pracuje zgodnie z planem, zapewniając uczniom zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, nawet w sytuacji lokalnie przeprowadzanych akcji strajkowych".

W oświadczeniu napisano również, że analizując sytuację, wojewoda podkarpacki i podkarpacki kurator oświaty, zwracają się w szczególności do tych organów prowadzących, w których strajk nauczycieli może zagrozić zbliżającym się egzaminom, jak np. w mieście Rzeszowie, z prośbą o (...) podjęcie skutecznych działań, zapewniających powołanie zespołów nadzorujących, tak aby najbliższe egzaminy w gimnazjum i w szkole podstawowej odbyły się planowo".

Kurator Małgorzata Rauch dodaje: "Wszystkim nam zależy, aby w przeddzień tych egzaminów Uczniowie i ich Rodzice nie byli zaabsorbowani innymi problemami, niż troską o jak najlepszy jego wynik, który będzie decydował po wielu latach nauki o przyjęciu do wybranej szkoły".

W piśmie jest również mowa o rozporządzeniu ministra edukacji narodowej, dotyczącym warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, ósmoklasisty i egzaminu maturalnego.

"Wprowadzane 2 kwietnia zmiany w przepisach polegają na wskazaniu, jakie osoby, oprócz nauczycieli zatrudnionych w danej szkole oraz nauczycieli zatrudnionych w innej szkole lub w placówce, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, czyli dyrektor będzie mógł powołać w skład zespołów nadzorujących przebieg tych egzaminów w salach egzaminacyjnych" - czytamy w oświadczeniu przesłanym nam przez podkarpackiego kuratora oświaty.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...
 • 21 Gru, 2020
  Pielęgniarki przygotowują się do strajku
  Pielęgniarki przygotowują się do strajku
  W 9 podkarpackich placówkach pielęgniarki z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych rozpoczęło procedury związane ze strajkiem i wszczęły spory...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj