Wspak przez zieloną granicę
fot. BOSG

W okolicach Siedlisk funkcjonariusze SG zatrzymali Ukraińca, który pieszo w miejscu niedozwolonym przekroczył granicę z Ukrainy. Jak ustalono, kilka godzin wcześniej próbował wjechać do Polski przez przejście graniczne w Medyce - nie spełnił warunków wjazdu, więc został zawrócony.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (3 kwietnia) na odcinku granicy, za który odpowiada placówka SG w  Medyce. Funkcjonariusze z patrolu zauważyli osobę, która przemieszcza się od linii granicy w kierunku pobliskiej miejscowości.  

W wyniku kontroli okazało się, że jest to 31-letni obywatel Ukrainy, który kilka minut wcześniej przekroczył tzw. zieloną granicę.  

Szybko ustalono miejsce czynu, co więcej potwierdzono że chcąc zmylić strażników granicznych, mężczyzna szedł przez granicę… wspak. Ślady na granicy pozostawione przez osobę idącą tyłem miały świadczyć o rzekomym przekroczeniu granicy na Ukrainę, a nie jak w rzeczywistości z Ukrainy do Polski.

Mężczyzna miał przy sobie paszport, a w nim adnotacje dotyczące odmowy wjazdu z przejścia granicznego w Medyce, wydanej ze względu na brak wymaganych przepisami środków finansowych.

Cudzoziemiec przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy i dodał, że jego krajem docelowym były Niemcy gdzie chciał podjąć pracę.

Został przekazany na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej i otrzymał zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen na najbliższe 3 lata.

za: BOSG

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 20 Sty, 2021
  Strażnicy graniczni na misjach poza krajem
  Strażnicy graniczni na misjach poza krajem
  Włochy, Bułgaria, Grecja – między innymi w tych krajach służyli w 2020 r. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Mundurowi z...
 • 18 Sty, 2021
  Upamiętnienie Żydów w lesie grochowieckim
  Upamiętnienie Żydów w lesie grochowieckim
  Pokonując zaspy śniegu, grupa mieszkańców Przemyśla na nogach dotarła do miejsca mordu 2 tysięcy Żydów z getta przemyskiego rozstrzelanych przez...
 • 14 Sty, 2021
  Fałszywe dokumenty na granicy
  Fałszywe dokumenty na granicy
  Na pieszym przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Straży Granicznej wykryli ponad 30 fałszywych dokumentów uprawniających cudzoziemców do pracy w Polsce....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj