Ponad 10,2 mln zł kosztować będzie przygotowanie dokumentacji projektowej odcinka drogi ekspresowej S74 z Opatowa do Niska - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus.


Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Transprojekt Gdańsk.


Rarus dodała, że oferta wybrana została na podstawie trzech kryteriów: ceny oraz dwóch kryteriów pozacenowych - doświadczenia głównego projektanta drogowego i doświadczenia głównego projektanta mostowego. „Jeśli od dokonanego wyboru oferty nie wpłynie odwołanie, na przełomie kwietnia i maja możliwe będzie podpisanie umowy” – dodała.


Wybrany wykonawca będzie musiał przygotować dokumentację projektową Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla ok. 71 km drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów – Nisko. Rzeczniczka zaznaczyła, że będzie też musiał przygotować materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a także uzyskać taką decyzję. „Dokumentacja STEŚ ma być gotowa w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania umowy” – powiedziała Rarus.


Odcinek S74 Opatów-Nisko przebiega przez województwo świętokrzyskie i podkarpackie. Inwestycja będzie obejmowała budowę drogi ekspresowej wraz z niezbędnymi węzłami, skrzyżowaniami, miejscami obsługi podróżnych, drogami poprzecznymi i dojazdowymi.


Planowana ekspresówka ma połączyć drogi S12 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego z trasą S19 w okolicach Niska. Przebiegać będzie przez województwa: podkarpackie, świętokrzyskie i łódzkie.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Osoby niepełnosprawne mają łatwiejszy dostęp do Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku. Przy budynku uruchomiono windę z szybem panoramicznym dostosowaną do...
 • 02 Lut, 2021
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Główne drogi w regionie są przejezdne - informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Nawierzchnie są czarne suche, lokalnie zabielone z  błotem...
 • 30 Sty, 2021
  Sytuacja na drogach
  Sytuacja na drogach
  Po opadach śniegu na Podkarpaciu pogorszyły się warunki jazdy, ale wszystkie główne drogi są przejezdne. Jest jednak ślisko. W okolicach...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj