Inwestor szanuje mieszkańców
fot. W. Piasek

Nie będzie chlewni w gminie Baranów Sandomierski. Pod wpływem protestu mieszkańców inwestor wycofał się z planów budowy takiego obiektu.

Chlewnia na 1996 sztuk świń miała powstać na prywatnej działce w miejscowości Dymitrów Mały. Realizacja tej inwestycji planowana była w ramach programu firmy GOBARTO, który docelowo zakłada wybudowanie na terenie całego kraju 500 budynków do hodowli świń. Mimo zapewnień przedstawicieli GOBARTO o zminimalizowaniu wszelkich uciążliwości, przedsięwzięcie w Gminie Baranów Sandomierski wywołało ostry sprzeciw społeczny.

Mieszkańcy obawiali się m.in. degradacji środowiska, roznoszącego się fetoru i spadku wartości działek budowlanych. Zwracali przy tym uwagę na turystyczny charakter gminy, a także stosunkowo niedalekie sąsiedztwo Jeziora Tarnobrzeskiego i stoku narciarskiego w Siedleszczanach.

Murem za mieszkańcami stanęli w tej sprawie również wszyscy radni z terenu gminy oraz przedstawiciele poszczególnych miejscowości. Ostatecznie burmistrz Baranowa Sandomierskiego poinformował na odbywającej się tam sesji Rady Miasta i Gminy, że inwestor zwrócił się do niego z prośbą o wygaszenie rozpoczętej procedury uzgodnień środowiskowych dla budowy chlewni.

Burmistrz dodał, że świadomy eskalacji społecznego protestu inwestor wycofał się z całego przedsięwzięcia ponieważ chce uszanować wolę mieszkańców.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 29 Sty, 2021
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  Tarnobrzeg jest kolejnym miastem na Podkarpaciu, w którym powstanie Jadłodzielnia. Całe przedsięwzięcie nawiązuje do idei foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem....
 • 23 Sty, 2021
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  W powiecie tarnobrzeskim zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych. Wpadli w ręce policjantów na jednym z...

3 komentarzy

 • W 15 Kwi, 2019

  Dymitrow piekne okolice jakby nie stodoly byla by stolica..

 • Observator 11 Kwi, 2019

  Jednak nie każdy ma pojęcie o uciążliwości ferm hodowlanych dla środowiska i zdrowia ludzi. Trzeba to zobaczyć na własne oczy i poczuć dosłowną rzeczywistość. Obiekty takie powinny być jednak lokalizowane na właściwie dobranych terenach i w odległościach gwarantujących eliminujących wszelkie uciążliwości z tytułu funkcjonowania. W zakresie tym istnieją właściwe przepisy, normy, standardy i zasady.

 • Halik 10 Kwi, 2019

  Wstyd za Dymitrow! Nie chodzi o protesty bo każdy miał prawo się sprzeciwić tej inwestycji ... Wstyd dla mieszkańców, bo posunęli się za daleko i niestety przekroczyli granicę prawa, zaszczuli inwestorów, działali na ich niekorzyść wprowadzając opinię publiczną w błąd, grozili inwestorom, mieszali ich z błotem! Jak tak można?!! Zachód może się rozwijać, takie inwestycje to norma a u nas jak zawsze ciemnogród. Wstyd Dymitrow!!!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj