Marek Kuchciński na Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej
fot. archiwum

Ponad 4,5 tys. osób wzięło udział w 26. Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Dukli. To młodzi ludzie z Polski, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Kończącą Spotkanie mszę św. celebrował i homilię wygłosił nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

W nabożeństwie wziął również udział marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który powiedział do uczestników, m.in. że w życiu powinni przywoływać słowa Jana Pawła II: "Nie pozwólcie, aby czas, który daje wam Pan minął tak jakby wszystko było przypadkiem".

Według Kuchcińskiego, "wszystkie decyzje podejmowane w rządzie, władzach samorządowych, czy w parlamencie muszą, powinny być przemyślane pod kątem skutków jakie mogą spowodować".

"Jeśli mówimy o programie 500 plus, to myślimy o wsparciu dla rodzin, dla ludzi młodych, aby polepszyć ich życie. Jeśli obniżymy podatki, np. CIT od firm, to po to, aby ułatwić przedsiębiorcom tworzenie miejsc pracy - wyliczał marek Kuchciński. Jego zdaniem, "wszystko musi być przemyślane" i "nastawione na człowieka".

Tegoroczne Spotkanie Młodych zakończyło się obrzędem poświęcenia palm na rynku w Dukli. Potem procesja palmowa przeszła na stadion sportowy, gdzie odprawiono mszę św.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 27 Sty, 2021
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  "Chcemy góry a nie dziury", "Chcemy myślenia a nie kamienia", "Lepsza wieża widokowa niż kopalnia odkrywkowa" - takie okrzyki wznosili...
 • 22 Sty, 2021
  Staw w Ustrobnej – rewitalizacja
  Staw w Ustrobnej – rewitalizacja
  XIX-wieczny staw dworski w Ustrobnej, odzyskał dawny wygląd. Dzięki projektowi „Przywrócenie i ochrona naturalnych środowisk przyrodniczych w Ustrobnej”, do stawu...
 • 07 Sty, 2021
  Wypadek busa
  Wypadek busa
  Policja wyjaśnia okoliczności wczorajszego wypadku busa w Iwli w powiecie krośnieńskim, w którym rannych zostało 5 osób. Według wstępnych ustaleń...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj