Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc uważa, że miejskie rachunki za prąd są za wysokie. Napisał w tej sprawie list do prezesa spółki PGE Obrót. Miasto otrzymało faktury, które zawierają o 68 proc. wyższe stawki za energię elektryczną.

W liście do prezesa Roberta Chomy, Tadeusz Ferenc przypomina, że zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego oraz ustawą Sejmu, przedsiębiorcy, samorządy i mieszkańcy nie zapłacą w tym roku więcej za prąd.

Prezydent oczekuje, że PGE przedstawi aneks do umowy podpisanej z końcem 2018 roku z Rzeszowem, w którym wprowadzi stawki za energię takie, jakie obowiązywały w czerwcu ubiegłego roku.

Powołuje się przy tym na ustawę z grudnia 2018 roku, która ustalała, że ceny za energię elektryczną powinny być określone w wysokości nie wyższej niż ta z 30 czerwca 2018 roku.

Prezydent Rzeszowa pod koniec ubiegłego roku interweniował u premiera Morawieckiego w sprawie podwyżek. Tadeusz Ferenc krytykował spółki energetyczne, pisząc wówczas o "monopolistycznych praktykach" państwowych spółek w stosunku do samorządów. Podobnie oburzone planami PGE były samorządy w całym kraju. Premier Morawiecki publicznie powiedział, że podwyżek cen energii nie będzie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

1 komentarz

 • Walter 17 Kwi, 2019

  Dlaczego tak duzo uzywasz. Trzeba oszczedzac prad.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj