Dziś Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi
Fot. jj

3763 metry kwadratowe powierzchni  o szczególnych walorach przyrodniczych prawnie chronionych przypada na  na mieszkańca Podkarpacia - podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

Nakłady na tzw. środki trwałe służące ochronie środowiska to niespełna 400 ml zł w ubiegłym roku. Pod tym względem, wśród 16 województw  jesteśmy na 7 miejsce w Polsce. Pierwsze w rankingu jest województwo śląskie, w którym wspomniane nakłady są trzykrotnie większe.

Dziś obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Ma przypominać o obowiązku dbania o naszą planetę,  kształtowaniu świadomości ekologicznej i propagowanie w społeczeństwie zachowań sprzyjających ochronie środowiska.

Jak mówi prezes rzeszowskiego stowarzyszenia "Ekoskop", Katarzyna Ruszała, warto pomyśleć np.o tym by segregować odpady i do minimum ograniczyć ich produkowanie. 

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi obchodzony corocznie 22 kwietnia, ustanowiony został  w 2009 roku przez ONZ.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...
 • 16 Gru, 2020
  Budowa gazociągów
  Budowa gazociągów
  Prawie 160 km długości mają łącznie dwa wielkie gazociągi powstające na Podkarpaciu. To element europejskiego systemu, który ma nam zapewnić...

1 komentarz

 • Observator 22 Kwi, 2019

  To ona- to Ziemia... Ziemia, Ojczyzna ludzi (S.B.). Ale jej utrzymanie i stan zależy od ludzi czyli ich świadomości i poważnego eksploatowania w powiązaniu z równoważnym rozwojem na wszystkich kontynentach, tak na lądzie, morzu, w powietrzu i jej głębi.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj