Od internautów: Lasowiaczki najlepsze w Sędziszowie Młp.
fot. MGOK Baranów Sandomierski

Zespół obrzędowy z Baranowa Sandomierskiego zdobył pierwszą nagrodę w wojewódzkim konkursie „Ludowe Obrzędy i Zwyczaje” oraz wyróżnienie dla Zofii Wydro.

Zespół Obrzędowy Lasowiaczki po raz kolejny wziął udział w tym konkursie organizowanym 27 i 28 kwietnia przez wojewódzki Dom Kultury i MGOK w Sędziszowie Małopolskim. Członkinie grupy zaprezentowały gusła lasowiackie.

Widowisko zostało docenione przez komisję konkursową, która przyznała Lasowiaczkom pierwsze miejsce. Z kolei Zofia Wydro otrzymała wyróżnienie dla najlepszego aktora za rolę znachorki.

W konkursie wzięło udział 17 zespołów z całego Podkarpacia zrzeszających ponad trzystu artystów-amatorów w wieku od 6 do prawie 90 lat.

Występy oceniało jury, w którym zasiadali eksperci w dziedzinie etnografii, teatru i muzyki.

Wojewódzki Konkurs „Ludowe obrzędy i zwyczaje” to jedna z najstarszych imprez związanych z folklorem na terenie Polski. Organizowany jest od 1987 r.  Jego głównym celem jest ochrona i popularyzacja tradycyjnego folkloru, a w szczególności autentycznych obrzędów i zwyczajów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  Rzeszów poza czołówką konkursu "Świeć się"
  Rzeszów poza czołówką konkursu "Świeć się"
  Rzeszów zajął 13 miejsce w ogólnopolskim plebiscycie na najpiękniej oświetlone świątecznie miasto w Polsce. W głosowaniu internautów zwyciężył Chełm. W...
 • 29 Sty, 2021
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  Tarnobrzeg jest kolejnym miastem na Podkarpaciu, w którym powstanie Jadłodzielnia. Całe przedsięwzięcie nawiązuje do idei foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj