Wojewoda o zmianie granic miast
Fot. M.Iwanicka

Nie dla poszerzenia Rzeszowa, tak dla poszerzenia Krosna i Głogowa Małopolskiego. Tak w skrócie można podsumować opinie jakie wydała wojewoda Ewa Leniart w sprawie wniosków gmin, które chcą się poszerzyć od stycznia 2020 roku.   

Wojewoda swoją negatywną opinię dotyczącą poszerzenia stolicy regionu o kolejne miejscowości motywowała  m.in złą sytuacja finansową gmin, które utraciłyby niektóre sołectwa. Wojewoda zasugerowała miastu, by podjęło decyzję o włączeniu całej gminy np.Krasne czy Trzebownisko.

Prezydent Rzeszowa zapewniał, że miasto nie zrezygnuje z powiększania swoich granic, właśnie o całe gminy czy kolejne sołectwa.

Wojewoda wydała pozytywną opinie dotyczącą poszerzenia Krosna o części Krościenka Wyżnego z Gminy Krościenko Wyżne oraz z Gminy Miejsce Piastowe Targowisk i Łężan. Pozytywna opinia dotyczy także poszerzenia Głogowa Małopolskiego o 3 sołectwa: Rogoźnicę, Wolę Cichą i Zabajkę.

Opinia wojewody trafi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które także wyda swoje stanowisko. Do końca lipca ostateczną decyzję w sprawie poszerzenia granic ogłosi rząd.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Od maja ekologiczne, miejskie autobusy z Krosna mogłyby w weekendy jeździć do uzdrowisk Iwonicz i Rymanów. Taką propozycję składają władze...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...

1 komentarz

 • w 30 Kwi, 2019

  T. Ferenc wygladasz zmeczony idz na emeryture.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj