Wojewódzkie obchody 15-lecia Polski w Unii Europejskiej
fot. podkarpackie - serwis samorządu województwa

Oda do Radości, tort z unijną flagą oraz podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy ścieżek rowerowych w Bieszczadach. W Mucznem trwają wojewódzkie obchody 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Za 5 mln zł z budżetu państwa powstanie koncepcja budowy tras rowerowych w całych Bieszczadach, będą się łączyć z biegnącą przez województwo trasą Green Velo. Ona także powstała za pieniądze unijne z programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Marszałek Władysław Ortyl podkreśla, że wprawdzie Bieszczady są najbardziej popularnym regionem Podkarpacia, ale wciąż wymagają dofinansowania koniecznych dla ich rozwoju.  Wizytująca Podkarpacie Julia Majewska z Komisji Europejskiej jest pod wrażeniem inwestycji zrealizowanych tu za unijne pieniądze. Jej zdaniem wiele z nich spełnia bardzo wysokie "europejskie" standardy, jak np. żłobek w Ustrzykach Dolnych. Jak podsumowuje tylko w ramach RPO od 2007 roku wpłynęło do  regionu ponad 3 mld euro. 

Przed południem samorządowcy spotkali się z władzami obwodu zakarpackiego w miejscu tymczasowej pieszej odprawy Wołosate - Łubnia na granicy z Ukrainą. A do wieczora potrwają koncerty. Jutro druga część obchodów odbędzie się w Wołosatem. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj