Dzień Flagi na rzeszowskim i przemyskim rynku
Fot. Marcin Kalita

Na rzeszowskim Rynku odbyły się  obchody Dnia Flagi. Rozpoczęło je wprowadzenie pocztów sztandarowych i wojskowej asysty honorowej. Następnie na maszt podniesiona została flaga narodowa. 

Jak powiedział podczas uroczystości wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, biało-czerwona flaga to najprostszy znak naszej obecności - tej obecnej i tej w przeszłości.

"Tam gdzie powiewa biało-czerwona tam jesteśmy my - Polacy mówił wiceprezydent miasta, dodając, że narodowe sztandary powiewają w oknach naszych miast i wzdłuż naszych ulic, ale również nad polami i bitew i na cmentarzach naszych żołnierzy - jak na przykład na Monte Cassino.

Z kolei uczestnicy uroczystości mówili że biało-czerwona flaga to dla nich niezwykle istotny symbol narodowej tożsamości. Dodajmy, że podczas dzisiejszej uroczystości podobnie jak w ubiegłych latach rzeszowski Rynek opasała długa biało czerwona flaga, przygotowana przez działaczy Platformy Obywatelskiej.

Relacja Jerzego Pasierba z Rzeszowa

Z kolei na przemyskim rynku przedszkolaki i uczniowie szkół  śpiewali pieśni patriotyczne a zespól Pieśni i Tańca Przemyśl zaprezentował tańce narodowe. W uroczystościach, które także rozpoczęły się od podniesienia biało - czerwonej flagi wzięli udział przedstawiciele władz miasta, województwa, samorządu. 

Obchody dnia Flagi odbyły się z udziałem z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego.

Relacja Marka Cynakra z Przemyśla

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj