W Rzeszowie ruszyła miejska wypożyczalnia skuterów, rowerów i hulajnóg
Fot. jj

80 rowerów, 20 skuterów elektrycznych i 50 elektrycznych hulajnóg mają do dyspozycji rzeszowianie w ramach miejskiej wypożyczalni rowerów. Z pojazdów będzie można korzystać do 15 listopada.

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, uruchomiony w stolicy Podkarpacia system czwartej generacji jest jednym z najnowocześniejszych w Europie.

W Rzeszowie przetarg na prowadzenie miejskiej wypożyczalni rowerów wygrała firma Blinkee City. Ustrobiński przypomniał, że ta firma prowadziła wypożyczalnię w Rzeszowie w ubiegłym roku.

"Współpraca między nami układa się bardzo dobrze. Zresztą również opinie mieszkańców były pozytywne. Mam nadzieję, że to początek długotrwałej współpracy" – powiedział wiceprezydent.

Obecny na konferencji Bogusław Skorupski z Blinkee City Rzeszów powiedział, że wypożyczenie pojazdu jest bardzo proste i potrzebna jest do tego tylko aplikacja, którą trzeba zainstalować w telefonie.

Rejestrujemy się w aplikacji, wyszukujemy pojazd, który chcemy wypożyczyć, czyli rower, motor albo hulajnogę, następnie uruchamiamy i korzystamy. Opłata jest naliczana za każdą minutę. To jedyna na świecie aplikacja, która umożliwia korzystanie z trzech różnych pojazdów" – dodał.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj