E.Łukacijewska: PE przyczynił się do uwolninia Polaka z arabskiego więzienia
fot. R. Adamski

Elżbieta Łukacijewska uważa, że naciski z Parlamentu Europejskiego przyczyniły się do uwolnienia z arabskiego więzienia mieszkańca Podkarpacia. Skazany za rzekome posiadanie narkotyków Artur Ligęska spod Dębicy po 13 miesiącach przebywania w celi w Emiratach - na początku maja wrócił do Polski.

Z inicjatywy podkarpackiej europosłanki - pod koniec lutego kilku eurodeputowanych z różnych krajów zażądało od władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich wyjaśnień dotyczących aresztowania, skazania i warunków uwięzienia mieszkańca naszego regionu.

W liście wezwali też władze Emiratów do zapewnienia "bezpieczeństwa, opieki medycznej i odpowiedniej opieki prawnej". Pod korespondencją podpisał się m.in. szef komisji spraw zagranicznych Parlament Europejskiego.

Elżbieta Łukacijewska stwierdziła, że o uwolnieniu Polaka zadecydowała obawa władz arabskich przed utratą dobrego wizerunku w Unii i w Parlamencie Europejskim. Powiedziała, że "siła parlamentu i możliwość debaty była "kropką nad i" w tej decyzji o uniewinnieniu".

Podkarpacka eurodeputowana dodała, że także liczne organizacje i osoby prywatne domagały się uwolnienia mieszkańca naszego regionu.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Pobierz załącznik:

Artykuły powiązane

 • 19 Sty, 2021
  Marokańczycy zatrzymani w Pilźnie
  Marokańczycy zatrzymani w Pilźnie
  W poddębickim Pilźnie zakończyła się podróż na Zachód dwóch obywateli Maroka. Zostali zatrzymani przez policjantów. Wczoraj wieczorem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie...
 • 16 Sty, 2021
  Akademia strażaka
  Akademia strażaka
  Ochotnicza Straż Pożarna w Straszęcinie podsumowała realizację projektu „Adaś został strażakiem”, którego końcowym efektem było nagranie trzech filmików promujących bezpieczeństwo...
 • 12 Sty, 2021
  Remont lodowiska w Dębicy
  Remont lodowiska w Dębicy
  Remont krytego lodowiska w Dębicy dobiega końca. 21 stycznia rozpocznie się mrożenie płyty, w lutym nastąpi otwarcie obiektu – mówi...

1 komentarz

 • Observator 22 Maj, 2019

  Takie jest zadanie i obowiązek Parlamentu Europejskiego- chronić i bronić swoich ludzi. Dlatego to żadne odkrycie. Taka mowa trawa wyborcza.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj