350 tysięcy osób skorzystało w ciągu 3 lat  ze szlaku  Rowerowego Green Velo w naszym regionie . To bardzo dobry wynik, jak na tak młody projekt , podkreśla koordynator szlaku Kinga Aleksandrowicz-Kostępska.

Z badań, które przeprowadził Urząd Marszałkowski wynika, że szlakiem jeżdżą turyści z całej Polski. Przyjeżdżają tu m.in miłośnicy turystyki rowerowej z Dolnego Śląska, województwa zachodniopomorskiego i łódzkiego. Pojawiają się także fascynaci dwóch kółek z Niemiec i Holandii.

Z dokładnym przebiegiem szlaku Green Velo oraz bazą turystyczną, która jest mu przypisana, można zapoznać się między innymi wchodząc na portal greenvelo.pl. Jest z nim skomunikowana aplikacja mobilna, przez którą możemy zaplanować trasę, wybrać miejsce noclegowe oraz przeczytać informacje o atrakcjach turystycznych na szlaku.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najdłuższa oznakowana trasa rowerowa w Polsce. Wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Szlak ma 2 tys. kilometrów - w naszym regionie ponad 450 km. W planach są pomysły na odnogi szlaku m.in łącznik w Bieszczady oraz nad Jezioro Tarnobrzeskie.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 19 Sty, 2021
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Fotografie, sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażenie restauracji, warsztatu krawieckiego, a także zaimprowizowany piknik w plenerze. To niektóre elementy wystawy „Dojrzałość” prezentowanej...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...

1 komentarz

 • Paweł 06 Cze, 2019

  Ciekaw jestem, jak policzyli, że im wyszło 350 tysięcy? Pani Kinga Aleksandrowicz-Kostępska sama stała przy szlaku i dokonywała obliczeń?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj