Burmistrz Nowej Dęby bez absolutorium
Fot. Wanda Piasek

Przy poparciu 5 radnych, 8 wstrzymujących się od głosu i 2 nieobecnych na sesji, burmistrz Nowej Dęby nie uzyskał absolutorium. Rada Miasta i Gminy nie udzieliła też burmistrzowi wotum zaufania.

Podczas długiej polemiki odpierający zarzuty swoich oponentów Wiesław Ordon powiedział wprost, że jest to decyzja polityczna a nie merytoryczna. Burmistrz Ordon zwracał też uwagę na układ sił w radzie, w której zasiada większość jego przeciwników, a wszelkie próby przebicia się ze swoimi argumentami nazwał "głosem wołającego na puszczy".

Pełniący od 12 lat urząd burmistrza Wiesław Ordon wyliczał m.in. rozbudowę szeroko pojętej infrastruktury w gminie, poprawę jakości życia mieszkańców oraz stwarzanie dobrych warunków dla inwestorów.

Tymczasem radny Paweł Grzęda krytykował burmistrza przede wszystkim za zaniechania inwestycyjne na terenie miasta poprzez skupienie się na sołectwach w gminie. Wytykał też Ordonowi wpadki z poprzednich kadencji przy pracach budowlanych na plantach i w otoczeniu zalewu.

W imieniu opozycyjnej grupy radnych Paweł Grzęda deklaruje współpracę z burmistrzem, ale stawia warunki personalne. Domaga się zmian na stanowiskach kierowniczych w jednostkach podległych burmistrzowi.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 29 Sty, 2021
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  Tarnobrzeg jest kolejnym miastem na Podkarpaciu, w którym powstanie Jadłodzielnia. Całe przedsięwzięcie nawiązuje do idei foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem....
 • 23 Sty, 2021
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  W powiecie tarnobrzeskim zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych. Wpadli w ręce policjantów na jednym z...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj