W. Sowa o trwających budowach obwodnic
fot. mm

Prace przy budowie obwodnicy Niska i Stalowej Woli w ciągu drogi krajowej nr 77 idą zgodnie z planem zapewnia z-ca dyrektora rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wiesław Sowa.

Wykonawca wszedł na teren budowy dwa miesiące temu i rozpoczął prace przygotowawcze między innymi odhumusowanie, wycinkę drzew. Saperzy sprawdzą cały teren pod kątem obecności niewybuchów wojennych.

Prace badawcze wykonali też archeolodzy. Odkryli szczątki żołnierzy z I wojny światowej. Zostały one oczyszczone i będą pochowane na cmentarzu wojennym w Nisku. To odkrycie nie wpłynie na opóźnienie prac przy budowie obwodnicy Niska i Stalowej Woli. Zgodnie z planem ma być ona gotowa w 2021 roku.

Będzie miała długość niemal 15 km obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z projektowaną drogą ekspresową S-19 na terenie gminy Nisko.

Dużo dalej są zaawansowane prace przy budowie obwodnicy Sanoka. Wszystkie mosty są wykonane, tak samo jest z nasypami ziemnymi. Wykonawca już układa nawierzchnię bitumiczną i buduje chodniki. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to obwodnica Sanoka zostanie oddana do użytkowania na przełomie tego i przyszłego roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj