S. Jarosz powołany przez Prezydenta do Rady ds. Przedsiębiorczości
od lewej: Starosta dębicki - Piotr Chęciek i Stanisław Jarosz fot. J. Danak

Założyciel i prezes firmy Taurus z Pilzna Stanisław Jarosz został powołany przez Prezydenta Andrzeja Dudę do Rady ds. Przedsiębiorczości. To gremium konsultacyjno-doradcze działające przy Prezydencie RP, które skupia przedstawicieli polskiego biznesu i środowisk naukowych.

Jego zadaniem jest inicjowanie zmian, które ułatwiają funkcjonowanie rodzimym przedsiębiorcom i stwarzają lepsze warunki do rozwoju firm.

Prezes pilźnieńskiej firmy przetwórstwa mięsnego i wyrobów garmażeryjnych Taurus jest jedynym przedstawicielem Podkarpacia w dwudziestoosobowej radzie.

Stanisław Jarosz powiedział, że to dla niego wielkie wyróżnienie, które przyjął z niedowierzaniem. Chce w pracy w Radzie wykorzystać swoje 50-letnie doświadczenie w prywatnym biznesie, najpierw w handlu, a potem w firmie Taurus.

Pierwsze spotkanie Rady było poświęcone sytuacji na rynku pracy. Prezes Stanisław Jarosz zwrócił na zatrudnienie w polskich firmach pracowników z Ukrainy. Jego zdaniem pozwolenie na pracę powinni oni otrzymywać co najmniej na rok, a nie jak teraz na 4 miesiące, bo ledwo pracownik zostanie przeszkolony już musi wracać do kraju.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 19 Sty, 2021
  Marokańczycy zatrzymani w Pilźnie
  Marokańczycy zatrzymani w Pilźnie
  W poddębickim Pilźnie zakończyła się podróż na Zachód dwóch obywateli Maroka. Zostali zatrzymani przez policjantów. Wczoraj wieczorem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie...
 • 16 Sty, 2021
  Akademia strażaka
  Akademia strażaka
  Ochotnicza Straż Pożarna w Straszęcinie podsumowała realizację projektu „Adaś został strażakiem”, którego końcowym efektem było nagranie trzech filmików promujących bezpieczeństwo...
 • 15 Sty, 2021
  Pilzno - wirtualna podróż po reklamie
  Pilzno - wirtualna podróż po reklamie
  Sklep z towarami mieszanymi, „kolonialnymi” czy sklep z galanterią. Z tych miejsc składało się przedsiębiorstwo handlowe rodziny Wojnarskich, które prężnie...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj