W Horyńcu-Zdroju trwa Artfestiwal, czyli prawie dwumiesięczny festiwal, który łączy świat literatury, filmu, muzyki i teatru. Jest to już 3 edycja wakacyjnego spotkania z artystami z całej Polski i z zagranicy.

Dzisiaj szykuje się nie lada gratka dla miłośników literatury. O godz.15 rozpocznie się spotkanie w cyklu "Czułe Czytanki" z graficzką i ilustratorką Agatą Dębicką oraz Michałem Zabłockim poetą, autorem tekstów piosenek, animatorem życia literackiego, z okazji wydania tomu poezji dla dzieci „Wiersze do kolorowania”. Natomiast o godz. 17 z czytelnikami spotka się Wojciech Kuczok, autor głośnej powieści "Gnój" uhonorowanej w 2004 roku Nagrodą Literacką Nike. Dzisiaj Kuczok przedstawi swoją najnowszą książkę pt. „Rozmemuary”.

 W programie festiwalu,który potrwa do 11 sierpnia, są m.in. spotkanie z Andrzejem Titkowem poświęcone Markowi Hłasce, przegląd filmów Janusza Majewskiego, premiera sztuki Jarosława Mikołajewskiego "Mikołajska 23"  oraz koncert zespołu Kraków Street Band.

Art Festiwal jest organizowany przez Fundację Czułego Barbarzyńcy we współpracy z Gminą Horyniec-Zdrój pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 495 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj