Na ponad 23-kilometrowym odcinku przyszłej drogi ekspresowej S19 od Babicy do Domaradza rozpoczęły się prace geologiczne.

Jak poinformował Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w celu rozpoznania warunków podłoża wykonywane są sondowania sprawdzające i wiercenia.

Ponadto w miejscach, w których planuje się budowę tunelu, wykonywane będą specjalistyczne badania m.in. wodochłonności oraz prześwietlenia międzyotworowe. Głębokość otworów sięgać będzie 140 metrów.

W ramach umowy wykonawca zobowiązany jest również m.in. do wykonania badań geologicznych i hydrogeologicznych, które są niezbędne do rozpoznania podłoża pod planowaną inwestycję.

Obecnie na Podkarpaciu kierowcy mogą korzystać już z ponad 30 km drogi ekspresowej S19. Będzie ona częścią planowanego szlaku międzynarodowego Via Carpatia.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Główne drogi w regionie są przejezdne - informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Nawierzchnie są czarne suche, lokalnie zabielone z  błotem...
 • 30 Sty, 2021
  Sytuacja na drogach
  Sytuacja na drogach
  Po opadach śniegu na Podkarpaciu pogorszyły się warunki jazdy, ale wszystkie główne drogi są przejezdne. Jest jednak ślisko. W okolicach...
 • 28 Sty, 2021
  Stan podkarpackich dróg
  Stan podkarpackich dróg
  Wszystkie główne drogi na Podkarpaciu są przejezdne. Słabe opady śniegu  występują przede wszystkim w rejonie Jasła i Rymanowa, tam też...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj