Lekcja historii na żywo w Bliźnie pod patronatem Polskiego Radia Rzeszów
Fot. Wojciech Wójcik

Tysiące osób przyjechało w niedzielę do Blizny w powiecie ropczycko-sędziszowskim na Piknik Militarny. Głównym punktem programu było widowisko historyczne "Ostatni Szaniec".

To historia pierwszych dni powstania widziana oczami bohatera - aktora z południa Polski - Witka, który w przeddzień wybuchu tego zrywu niepodległościowego przyjechał do Warszawy.

Podczas przedstawienia można było obejrzeć jak wyglądały uliczne walki, nie zabrakło efektów pirotechnicznych. Widowisko cieszyło się o ogromnym zainteresowaniem publiczności, dla której wydarzenie było żywą lekcją historii. Wpisało się ono w obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Spektakl zorganizowano na terenie Parku Historycznego Blizna, gdzie zlokalizowany był niemiecki poligon broni rakietowej V1 i V2.

Patronat medialny nad imprezą sprawowało Polskie Radio Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 27 Sty, 2021
  Polskie Radio Rzeszów z nową stroną internetową
  Polskie Radio Rzeszów z nową stroną internetową
  Ruszamy z nową stroną WWW Polskiego Radia Rzeszów. Celem odświeżenia strony internetowej było zapewnienie lepszej nawigacji naszej strony www, poprawienie wyglądu...
 • 23 Sty, 2021
  Tablica pamiątkowa Karola Olszewskiego
  Tablica pamiątkowa Karola Olszewskiego
  W Szkole Podstawowej w Broniszowie w powiecie ropczycko-sędziszowskim odsłonięto Tablicę Pamięci, poświęconą urodzonemu w tej miejscowości patronowi szkoły Karolowi Olszewskiemu....
 • 18 Sty, 2021
  Konserwacja nadajnika, przerwa w emisji
  Konserwacja nadajnika, przerwa w emisji
  Dziś (18.01.2021r.) od 8.00 do 11.00 z powodu konserwacji nadajnika na Magdalence k. Rzeszowa, nastąpi przerwa w emisji naszego programu...

1 komentarz

 • Miłośnik historii 05 Sie, 2019

  Poziom wydarzenia niestety ale bardzo niski. Trzeba zdrowego podejścia przy organizacji inscenizacji. Nie wiem kto wpadł na pomysł próby przedstawienia walk ulicznych w szczerym polu. Przykre, że wspomnienie o tej popelinie przylgnie do Parku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj