Piątek z Radiem w Telewizji, odc. 5
fot. Mirosław Majka

Za nami kolejny odcinek programu "Piątek z radiem w telewizji". Mówiliśmy o zbliżającym się festiwalu Eko Cypel, trwającym Festiwalu Dziedzictwa Kresów i o tym jakie zioła można znaleźć na naszych polach i co możemy z nich zrobić. 

Naszymi gościem w radiowym ogródku był Wojciech Dudek z uczniowskiego klubu Sportowy Żagielek, który uspokoił rodziców puszczających dzieci na żeglarskie kolonie oraz zachęcił do uczestnictwa w festiwalu Eko Cypel, który już w ten weekend.

O 14 edycji Festiwalu Dziedzictwa Kresów w programie opowiadała nam Marta Tabaczek, dyrektor GOK w Lubaczowie. W niedzielę finał wydarzenia w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej, w programei m.in. czeka nas rekonstrukcja bitwy pod Zadwórzem z1920 roku.

Była też z nami Krystyna Judka, która przybliżyła nam co można zrobić z roślin z naszych pól.

W żeglarski nastrój wprowadził słuchaczy, widzów i przechodniów zespół Klang. Wszystkie odcinki można oglądnąć na naszym kanele Youtube.

Piątek z Radiem w Telewizji, odc. 5

"Piątek z radiem w telewizji" to wspólny projekt Polskiego Radia Rzeszów i Telewizji Rzeszów. Prowadzą go dziennikarze naszej rozgłośni razem z dziennikarzami TVP 3 Rzeszów. Mówimy o tym co ciekawego dzieje się i będzie się działo w naszym regionie. Zapraszamy do słuchania i oglądania w każdy piątek od godziny 12:30, także na naszym radiowym kanale YouTube.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj