207 nowych linii autobusowych na Podkarpaciu
fot. M.Iwanicka

207 nowych linii autobusowych zacznie funkcjonować od początku września w regionie. To efekt dofinansowania z rządowego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych, który ma pomóc samorządom w uruchamianiu nierentownych połączeń. Dofinansowanie to dopłata do ceny usługi, tj. kwoty deficytu pojedynczej linii komunikacyjnej. Obecnie jest to 1zł do 1 wozokilometra. Przy czym samorząd musi pokryć 10% wymaganej kwoty z własnego budżetu.

Na Podkarpaciu do urzędu wojewódzkiego wpłynęło 17 wniosków, z czego 16 otrzyma wsparcie. Pieniądze otrzymają: Związek Gmin "PKS" Rzeszów, Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim oraz Powiat Krośnieński, Sanocki, Brzozowski, Stalowowolski, Łańcucki, Jarosławski, Gmina Baranów Sandomierski, Gmina Wiśniowa, Gmina Krzywcza, Gmina Tuszów Narodowy, Gmina Przecław, Gmina Wojaszówka, Gmina Kolbuszowa oraz Gmina Stubno. W sumie pieniądze trafią do 80 gmin w regionie.

Najwięcej połączeń zostanie uruchomionych w powiecie stalowowolskim i jarosławskim. Powiat Jarosławski otrzyma milion złotych dofinansowania na 67 połączeń, a stalowowolski 600 tysięcy na 77 linii. Łącznie kwota dopłat na Podkarpaciu w roku 2019 wyniesie: 3 293 278 zł. Jednak już we wrześniu zostanie uruchomiony kolejny nabór wniosków.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj