Dziesięć godzin mają potrwać na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce Centralne Pokazy Lotnicze w 100-lecie Aeroklubu Polskiego. Zapowiadane są jako największa taka impreza w tym roku w Polsce. Początek o godz. 10:30

Wg zapowiedzi organizatorów na niebie zobaczymy kilkadziesiąt maszyn - w tym 2 myśliwce F-16 oraz grupę akrobacyjną Biało-Czerwone Iskry i może to być jeden z jej ostatnich pokazów. Gratką będą też popisy akrobacji - na rzeszowskim niebie pojawi się m.in. uznawany za jednego z najlepszych na świecie w tej dziedzinie Litwin Jurgis Kairys oraz polscy mistrzowie Artur Kielak i wychowanek aeroklubu rzeszowskiego Łukasz Czepiela, który zasłynął niedawno lądowaniem na sopockim molo.

Planowane są też m.in. popisy spadochroniarzy, szybowników, lotu wiatrakowca i śmigłowców, ale bez awizowanego wcześniej ciężkiego bojowego MI 24,który znajduje się na wystawie statycznej.

Wstęp na pokazy, które odbędą się na terenie Ośrodka Kształcenia Politechniki jest bezpłatny. Impreza nie zakłóci pracy Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj