Miliony na remonty i budowę dróg na Podkarpaciu
Fot. Archiwum

Ponad 335 milionów złotych trafi do podkarpackich samorządów na remonty i budowę dróg lokalnych - poinformował w Boguchwale lider listy do Sejmu w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim Krzysztof Sobolewski.

Będzie to możliwe, jak podkreślał dzięki temu, że premier Mateusz Morawiecki podpisał ważne dla samorządów zarządzenie w tej sprawie.

Ogólnopolska pula to 6 miliardów złotych. Na przykład samorząd podrzeszowskiej Boguchwały otrzyma pieniądze na trzy inwestycje, dwie w samym mieście i jedną w Kielanówce.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba podkreślał, że ważną dla Podkarpacia a także podrzeszowskich miejscowości jest dalsza budowa drogi ekspresowej S-19 czyli Via Carpatii. Zwłaszcza w okolicy Boguchwały przyczyni się ona do odciążenia komunikacyjnego.

Wszystko wskazuje na to, że podkarpacki odcinek Via Carpatii czyli droga ekspresowa S-19 prawdopodobnie ma być gotowa w całości do 2025 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Główne drogi w regionie są przejezdne - informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Nawierzchnie są czarne suche, lokalnie zabielone z  błotem...
 • 30 Sty, 2021
  Sytuacja na drogach
  Sytuacja na drogach
  Po opadach śniegu na Podkarpaciu pogorszyły się warunki jazdy, ale wszystkie główne drogi są przejezdne. Jest jednak ślisko. W okolicach...
 • 28 Sty, 2021
  Stan podkarpackich dróg
  Stan podkarpackich dróg
  Wszystkie główne drogi na Podkarpaciu są przejezdne. Słabe opady śniegu  występują przede wszystkim w rejonie Jasła i Rymanowa, tam też...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj