Nasi w biegu wokół Mont Blanc
Waldemar Czado na finiszu Fot Facebook

Podkarpaccy biegacze na trasie ultramaratonu w Alpach. Bieg Ultra Trail du Mont Blank rozegrano pod koniec sierpnia - zalicza się on do najtrudniejszych na świecie  Trasa poprowadzona jest dookoła masywu Mont Blanc, przebiegając przez malownicze tereny Szwajcarii, Włoch i Francji.

145 kilometrów z ponad 9 tysiącami przewyższenia pokonał m.in podleśniczy leśnictwa Mszana - Dominik Jagieła (ratownik GOPR) zajęło mu to 33 godziny i 37 minuty - i dało 348 miejsce na 1500 zawodników w jego kategorii.

W biegach wokół najwyższego szczytu Europy z Podkarpacia uczestniczyli także i bieg ukończyli m.in 2 inni bieszczadzcy GOPR-owcy: Waldemar Czado i Erwin Gorczyca oraz Przemysław Pączka reprezentujący Active Team Brzóza Królewska.

W tym roku na starcie ośmiu tras Ultra Trail du Mont Blanc stanęło ponad 20 tysięcy biegaczy z całego świata.