P.Poncylisz: HSW traci przez Polską Grupę Zbrojeniową
Fot. M. Domino

Paweł Poncyliusz, lider listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim twierdzi, że potencjał podkarpackich zakładów związanych z przemysłem zbrojeniowym nie jest odpowiednio wykorzystywany.

Chodzi o Polską Grupę Zbrojeniową w której skład wchodzi Huta Stalowa Wola, nowodębski Dezamet i sanocki Autosan.

Zdaniem Poncyliusza w przypadku stalowowolskiej huty najlepszym rozwiązaniem byłoby opuszczenie tej grupy. Huta zamiast przeznaczać zysk na swój rozwój przekazuje go Polskiej Grupie Zbrojeniowej. A to zdaniem lidera listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim negatywnie wpływa na jej perspektywy rozwojowe.
Poncyliusz zaapelował do Polskiej Grupy Zbrojeniowej by poważnie potraktowała i wykorzystała możliwości jakie mają Zakłady Mechaniczne Dezamet w Nowej Dębie a chodzi o produkcje amunicji i granatu ręcznego w ramach programu "Tytan".

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • barbur 13 Wrz, 2019

    PONCYLIUSZ nie kompromituj się

  • Observator 12 Wrz, 2019

    Ten pan "fachowiec" z Warszawy był posłem przez trzy kadencje (IV,V i VI) oraz wiceministrem gospodarki to dlaczego wówczas nie reformował zbrojeniówki a HSW nie miała co produkować bo nie miała zamówień na sprzęt wojskowy- lepiej było zamawiać obcej jak HSW w miarę wyprowadzona i posiada kontrakty to wyciąga i napuszcza, aby tylko namieszać bo kasa sejmowa czeka.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj