Zatrzymani podejrzani o rozpowszechnianie treści pedofilskich
Fot. CBŚP

W Małopolsce, na Mazowszu i Lubelszczyźnie policjanci zatrzymali 6 osób, w tym obywatela Ukrainy, podejrzanych o pedofilię. Przeszukali również obiekty w kilku innych województwach.

Na nośnikach danych m.in. twardych dyskach policjanci znaleźli różnego rodzaju materiały filmowe i zdjęcia z zakazanymi treściami. Zabezpieczono także kilkadziesiąt telefonów i sprzętów komputerowych, aparatów fotograficznych i kamer.

W Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. uzyskania dostępu do materiałów z pornografią dziecięcą i zoofilią, posiadania takich materiałów i rozpowszechniania ich przy wykorzystaniu sieci internetowej.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec czterech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Akcja jest efektem kilku miesięcy pracy specjalnej grupy śledczej, w skład której wchodzą specjaliści od cyberprzestępczości z Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Od maja ekologiczne, miejskie autobusy z Krosna mogłyby w weekendy jeździć do uzdrowisk Iwonicz i Rymanów. Taką propozycję składają władze...
 • 30 Sty, 2021
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Śnieg, mróz, porywisty wiatr i koronawirus nie przeszkodziły krośnieńskiemu policjantowi w organizacji IV edycji „Biegu na zamek”. Z uwagi na...
 • 29 Sty, 2021
  Większe wynagrodzenie dla rodzin zastępczych
  Większe wynagrodzenie dla rodzin zastępczych
  Rada Powiatu Krośnieńskiego jednogłośnie postanowiła podnieść wynagrodzenia dla zawodowych rodzin zastępczych. W tym powiecie jest ich 12 w tym 2...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj