Dzień Serca w Rzeszowie. Bezpłatne konsultacje i badania profilaktyczne
fot. archiwum

Po raz 19 w Rzeszowie odbędzie się jutro Dzień Serca. Jego głównym celem jest promocja zdrowego trybu życia, dbania o serce i układ krążenia. Impreza będzie miała charakter pikniku łączącego konsultacje medyczne, bezpłatne badania profilaktyczne, edukacje i zabawę.

Płyta rynku zostanie podzielona na sześć stref, w których będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie i poziom cukru oraz ilość tlenku w wydychanym powietrzu. Będzie też można zrobić EKG, wykonać analizę składu ciała czy obliczyć wskaźnik ryzyka chorób układu krążenia.

Do dyspozycji będą też lekarze specjaliści, dietetycy i fizjoterapeuci, którzy udzielą bezpłatnych porad. Uczestnicy pikniku będą mogli skosztować zdrowego jedzenia, obejrzeć pokaz pierwszej pomocy oraz wziąć udział w grach i konkursach.

Impreza rozpocznie się o 13:00, ale już od 12:00 do 16:00 wszyscy chętni będą mogli oddać krew. O godz. 19:00, na finał zaplanowano koncert Dominiki Kobiałki z zespołem.

Organizatorami tego wydarzenia są Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Centrum Medyczne Medyk oraz publiczne i prywatne szpitale.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj